Вступ за ваучером

 

Задля покращення конкурентоспроможності на ринку праці та збільшення рівня зайнятості населення Державною службою зайнятості видаються ВАУЧЕРИ на навчання. (Постанова від 20.03.2013 №207)

Ваучер – це документ, що дає право пройти навчання за затвердженим переліком професій та спеціальностей. Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання і не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом  на 01.01.2024 року, і складає  30280 грн.

Перелік спеціальностей, які затверджені наказом Міністерства економіки України від 11.04.2023 року №2040 «Про затвердження Переліку професій, спеціальностей, для навчання за якими може бути виданий ваучер» для здобуття вищої освіти в Вінницькому національному технічному університеті:

Найменування професії, спеціальності

Код спеціальності

професійна освіта (за спеціалізаціями)

015

економіка*****

051

менеджмент*****

073

маркетинг

075

підприємництво та торгівля

076

інженерія програмного забезпечення

121

комп’ютерні науки

122

комп’ютерна інженерія

123

системний аналіз

124

кібербезпека та захист інформації

125

інформаційні системи та технології

126

електроенергетика, електротехніка та електромеханіка

141

теплоенергетика

144

автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка

174

мікро- та наносистемна техніка

176

будівництво та цивільна інженерія

192

автомобільний транспорт

274

***** Для навчання за ваучером осіб, визначених пунктом 3 частини першої статті 30 Закону України «Про зайнятість населення».

Оплата ваучерів здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Якщо вартість навчання перевищує максимальну вартість ваучера, особа або роботодавець можуть здійснити оплату різниці вартості навчання.

Право на отримання ваучера мають громадяни, які мають професійно-технічну чи вищу освіту, не зареєстровані в службі зайнятості та:

  • вік яких становить 45+ (до досягнення пенсійного віку), а страховий стаж є не меншим 15-ти років;
  • які були звільнені з військової служби (крім строкової служби), служби в органах внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, підрозділів цивільного захисту, податкової міліції, Бюро економічної безпеки, або Державної кримінально-виконавчої служби, у зв’язку із скороченням чисельності штату або за станом здоров'я до досягнення ними пенсійного віку, за наявності вислуги не менше 10 років, які не набули права на пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»;   
  • особи, звільнені з військової служби після участі у проведенні антитерористичної операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, до досягнення ними пенсійного віку встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та звернулися протягом трьох років з дня звільнення;
  • внутрішньо переміщені особи за відсутності підходящої роботи;
  • особи з інвалідністю за відсутності підходящої роботи;
  • які у період дії воєнного стану в Україні отримали поранення внаслідок військової агресії;
  • особи, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення.

 

Детальна інформація на сайті Державного центру зайнятості https://www.dcz.gov.ua/storinka/vauchery.

За додатковою інформацією звертайтеся до Вінницької філії Вінницького обласного центру зайнятості за адресою: м. Вінниця, вул. Привокзальна, 28, каб. 13 або за телефоном 063-502-66-32, кар’єрний радник Томашевська Юлія Анатоліївна.

 


Надрукувати  

Близькі статті